Het onderzoek hoeft de bank niet Italië Voetbalshirts kopen te breken. Koop tegenwoordig een hockeykleding kind verscheidenheid aan goedkope trainingskleding Basketbal kleding voor mannen online. Vind je ergens anders goedkope Italië voetbalshirts een betere prijs? We zullen het aanpassen aan onze beste prijsgarantie nfl kleding. Trainingskleding voor heren ontworpen voor de Baseball kleding beste prestaties tijdens de training. Voltooi je harde werk en toewijding aan het trainen met je trainingskleding.
Rolex surprise in Basel on 2017 may, who did not think Rolex will launch a rolex replica watch new moon phase watch, Cellini phase type (Cellini Moonphase) watch the breitling replica moon disc exposed to display the change genuine rolex on the dial, the moon waxes and wanes.
استاد محمد علي صالح غفاري (ره) - طعام کافر، گلوگیر است یعنی چه؟

طعام در این آیات فقط به معنی خوردنی و آشامیدنی نیست بلکه منظور همه چیزهائی است که انسان در دنیا از طریق مشروع یا نامشروع به دست می آورد. مؤمن این طعام ها و جایگاهها را از راه حلال به راهنمائی دین خدا به دست می آورد، به مردم سود رسانده و مردم از او سود برده و از کمک ها و خدمات او استفاده می کنند، پس او هر چه به دست آورد گوارا و با برکت است و در سایه امن الهی و شعاع لطف و کرمش زیر پرچم اولیای او زندگی می کند و هیچ طعامی برایش گلوگیر نیست زیرا اگر تجارتی کرده با رضایت طرفین بوده و در برابر آنچه از دیگران گرفته بهتر از آن را داده است. درنتیجه زندگی گوارائی دارد. اما زندگی کافر این طور نیست. او هر چه را از مردم یا به تقدیر خدا نصیبش شود با رنج و سختی به دست می آورد زیرا اولا خود را از ولایت خدا محروم کرده و به ولایت طاغوت رو آورده است. آنها هم با سیاست های سلطه طلبانه خود او را استخدام و استثمار کرده و از خدمات او بهره خود را می برند. وقتی این چنین شریک ظلم طاغوت ها شد ناچار است به فرمان آنها با مردم روبرو شود و با روش های ظالمانه آنها از مردم استفاده کند. مردم نیز وقتی متوجه شوند که مورد ستم کافران و ظالمان قرار گرفته اند مسلما سعی میکنند با گفتار و کردار خود بر علیه این ستم ها مبارزه کنند و از حق خود دفاع نمایند. در این صورت به راحتی منافع کار و کسب خود را در اختیار آنها قرار نمی دهند و تا آنجا که بتوانند سر راه آنها سختی و گرفتاری ایجاد می کنند. به این ترتیب هر انسانی برای ظالم و کافر مثل یک درخت خار دار است که جز با خون دل چیزی به او نمی دهد. پس طعام کافر طعامی گلوگیر برای او بوده با همین وضع ظالمانه راه خود را به سوی جهنم ادامه می دهد تا روزی که آن را برافروزد و به عذاب شدید گرفتار شود. مثلا طعامی که از راه دزدی به دست می آید با طعامی که یک کشاورز  به دست می آورد چه تفاوتی دارد؟ طعامی که سارق مصرف می کند توأم با ترس و وحشت از مردمی است که مال آنها را دزدیده ومنتظر دستگیری و انتقام آنها است. می داند روزی او را شناخته دستش را قطع می کنند و اگر به حال کفر بمیرد به عذاب الیم جهنم دچار می شود. اما آن کشاورز که از دست رنج خود استفاده می کند و از محصول زراعت خود و در سایه ولایت و لطف خدا زندگی می کند روزی حلال خود را با گوارائی مصرف کرده و با کار نیک خود رضای خدا را کسب و وارد زندگی بهشتی می شود. (تفسیر سوره مزمل) دانلود

Copyright © 1397 استاد محمد علي صالح غفاري (ره). کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
استفاده از مطالب با ذكر عنوان بلامانع است
Go to top